search
menu
person

Генпрокуратура не зачіпала пофспілки
Генпрокуратура не зачіпала пофспілки

У Генпрокуратурі відкидають звинувачення з боку ФПУ у втручанні в діяльність профспілок

- Генеральна прокуратура не втручалася у статутну діяльність Федерації профспілок України, а займаючись перевіркою законності дій керівництва ФПУ з відчуження державного майна, заявляє заступник генерального прокурора Віктор Занфіров.

"Генеральна прокуратура займалася перевіркою законності дій керівництва Федерації профспілок України під час укладання угод про відчуження державного майна", - заявив заступник генпрокурора на прес-конференції в середу в Києві.

За його словами, до Генпрокуратури надійшли численні звернення громадських організацій, народних депутатів і громадян про незаконне намір керівництва ФПУ передати ряд санаторно-курортних установ комерційним структурам.

Генпрокуратура, як зазначив В. Занфіров, займаючись перевіркою цих повідомлень, встановила, що на засіданні президії ФПУ 24 травня 2011 було узгоджено проект відчуження 25 об'єктів, які знаходяться в користуванні, створений ФПУ товариством "Укрпрофоздоровниця" та "Укрпрофтур" (об'єкти розташовані в 10 регіонах).

23 травня Генпрокуратура внесла приписи керівництву ФПУ відкласти розгляд даного питання, однак, за словами В. Занфірова, припис залишилося невиконаним.

Крім того, 24 травня ФПУ також погодило інвестиційний проект і умови інвестиційного договору із будівництва готельно-офісного комплексу та реконструкції будівлі ФПУ на Майдані Незалежності, 2, з передачею під ці цілі земельної ділянки площею понад 1,5 га.

Згідно з угодою, 20% побудованих площ переходило у власність ФПУ, і 80% - інвестиційної іноземної компанії, з якою був укладений договір.

В. Занфіров повідомив, що ФПУ не надала повністю всі документи на запит Генпрокуратури.

За його словами, ці документи були частково надані тільки після попередження про персональну відповідальність.

В. Занфіров звинуватив керівництво ФПУ в незаконній діяльності.

"Замість використання такого потужного потенціалу для оздоровлення та відпочинку громадян, керівництво ФПУ через різні схеми і угоди розбазарює майно і шукає шляхи для свого збагачення", - підкреслив він.

Раніше близько 300 представників ФПУ пікетували в середу будівлю Генпрокуратури, вимагаючи припинити втручання у статутну діяльність профспілок. Голова ФПУ, народний депутат України (фракція Партії регіонів) Василь Хара називав дії Генпрокуратури свавіллям.

Як повідомлялося, Генпрокуратура 23 травня внесла припис голові ФПУ В. Харе з вимогою не допустити незаконного відчуження майна профспілок в Автономній Республіці Крим, зокрема санаторно-курортних установ. Генпрокуратура почала перевірку таких порушень у зв'язку з повідомленнями у пресі.

Раніше кримський прем'єр Василь Джарти заявив про наміри ФПУ передати ізраїльській фірмі санаторії, що належать кримським профспілкам. "Профспілки України хочуть віддати наші санаторії, які сьогодні їм належать, іншими словами, вони належать народу України, в тому числі і кримчанам, якоїсь незрозумілої ізраїльській фірмі. У мене на столі лежать документи, я про це доповів президентові України", - відзначив В. Джарти.

У прес-службі ФПУ агентству "Інтерфакс-Україна" тоді повідомили, що інформація про нібито наміри передати ряд належать Федерації санаторіїв і готелів, частина яких знаходиться на території Криму, в управління приватній ізраїльській компанії не відповідає дійсності.

Київ. 8 червня. IНТЕРФАКС-УКРАЇНА

..
Категория: Новости | Добавил: locomotivenetua (10.09.2019)
Просмотров: 208 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
uCoz